Glass lenses

Glass lenses designed for your glasses.

Úprava brýlových čoček

We benefit from many years of experience in the field of spectacle lenses. In addition to routine orders, we are ready to deal with your various vision requirements and related problems.We can help you navigate the wide range of lens manufacturers, and advance you on the best lenses for your dioptric correction and specific needs. In our sellection you will find spectacle lenses from these brands in particular: Hoya, Essilor, Rodenstock, Zeiss.

You can explore our products at our branch, where we'll be happy to help you make your selection.

Leštění brýlí

V naší prodejně Vám můžeme nabídnout opravdu široký výběr slunečních a sportovních brýlí značek EvilEye, OAKLEY a Rudy Project. Brýle těchto značek používají sportovci po celém světě, zvláště pro jejich nezaměnitelné optické a materiálové vlastnosti. Za zmínku jistě stojí i fakt, že každá z těchto značek má vybrané portfolio modelů, které jsou určeny pro dioptrickou korekci.

Kromě těchto značek, které máme celoročně, připravujeme vždy na léto novou kolekci módních slunečních brýlí vybraných značek. Jsou to např. Tom Ford, Fendi, RayBan, Polaroid, Moschino Porsche Design a mnoho dalších.
You can explore our products at our branch, where we'll be happy to help you make your selection.

ℹ️ Informace ℹ️

Vítejte na našich nových stránkách.

en_USEN