Accessories

Other accessories for our products.

Doplňky pro vaše brýle

Discover a wide range of accessories for your eyewear and optical needs! We offer eyeglass cases, straps, microfiber cloths, cleaning sprays, ultrasonic cleaners, magnifiers, binoculars, opera glasses and much more. And if you don't find what you're looking for, don't hesitate to ask! We can order specific items from the catalog or contact our suppliers.

Planning to give glasses or contact lenses as a gift?

We have gift vouchers for you in the values of 500 CZK, 1000 CZK, 2000 CZK or 5000 CZKAnd if you would like an individual gift voucher, please do not hesitate to contact us - we will be happy to make it to your liking. 

You can explore our products at our branch, where we'll be happy to help you make your selection.

V naší prodejně Vám můžeme nabídnout opravdu široký výběr slunečních a sportovních brýlí značek EvilEye, OAKLEY a Rudy Project. Brýle těchto značek používají sportovci po celém světě, zvláště pro jejich nezaměnitelné optické a materiálové vlastnosti. Za zmínku jistě stojí i fakt, že každá z těchto značek má vybrané portfolio modelů, které jsou určeny pro dioptrickou korekci.

Kromě těchto značek, které máme celoročně, připravujeme vždy na léto novou kolekci módních slunečních brýlí vybraných značek. Jsou to např. Tom Ford, Fendi, RayBan, Polaroid, Moschino Porsche Design a mnoho dalších.
You can explore our products at our branch, where we'll be happy to help you make your selection.

ℹ️ Informace ℹ️

Vítejte na našich nových stránkách.

en_USEN