Sunglasses

Glasses designed to be worn in areas that are exposed to light.

Elegance ve slunečních brýlích

In our store we can offer you a really wide selection of sunglasses and sports glasses from brands such as EvilEye, OAKLEY and Rudy Project. These brands are used by athletes all over the world, especially for their unmistakable optical and material properties. It is also worth noting that each of these brands has a select portfolio of models that are designed for dioptric correction.

n addition to these brands, which we have year-round, we always prepare a new collection of fashionable sunglasses from selected brands for the summer. These include Tom Ford, Fendi, RayBan, Polaroid, Moschino Porsche Design and many more.

You can explore our products at our branch, where we'll be happy to help you make your selection.

Výběr slunečních brýlí

V naší prodejně Vám můžeme nabídnout opravdu široký výběr slunečních a sportovních brýlí značek EvilEye, OAKLEY a Rudy Project. Brýle těchto značek používají sportovci po celém světě, zvláště pro jejich nezaměnitelné optické a materiálové vlastnosti. Za zmínku jistě stojí i fakt, že každá z těchto značek má vybrané portfolio modelů, které jsou určeny pro dioptrickou korekci.

Kromě těchto značek, které máme celoročně, připravujeme vždy na léto novou kolekci módních slunečních brýlí vybraných značek. Jsou to např. Tom Ford, Fendi, RayBan, Polaroid, Moschino Porsche Design a mnoho dalších.
You can explore our products at our branch, where we'll be happy to help you make your selection.

ℹ️ Informace ℹ️

Vítejte na našich nových stránkách.

en_USEN